Ciepło, cieplej... Enea!
Wykorzystaj pompę ciepła połączoną z instalacją fotowoltaiczną do ogrzewania domu i wody użytkowej. Niech Twoja przestrzeń stanie się jeszcze bardziej smart dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, które optymalizuje zarządzanie kosztami energii. Ogrzewaj bez opału, bez konieczności obsługi pieca i bez emisji szkodliwych substancji. To wybór dobry z natury: dla Ciebie i dla środowiska!
Dom Mądrze Po(d)łączony to dom pełen ciepła z dobrego źródła.
Z nami wyposażasz swój dom w system urządzeń stworzony i obsługiwany przez specjalistów. Inwestujesz więc nie tylko w niższe rachunki, ale i w bezpieczeństwo, i pewność na lata. A konsultację i wycenę masz u nas bezpłatnie!
To urządzenie wykorzystywane do ogrzewania lub chłodzenia budynków oraz do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Charakteryzuje się prostym mechanizmem działania i wysoką klasą energetyczną. Pompa oferuje więcej możliwości efektywnego zarządzania budżetem na ogrzewanie, a nowoczesna konstrukcja pozwala uniknąć wyznaczania miejsca na kotłownię czy piec.
Jej działanie opiera się na mechanizmie przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego: z otoczenia budynku (powietrza, wody lub gruntu) do wnętrza budynku. Proces ten składa się z czterech etapów: odparowania, sprężania, kondensacji (to w tym momencie ciepło ogrzewa budynek) i rozprężania.
Pompę powietrzną można właściwie nazwać urządzeniem niemal bezobsługowym. Pracuje ona w pełni automatycznie, a jeśli chcesz kontrolować jej działanie, możesz to robić nawet na odległość, korzystając z prostej aplikacji mobilnej. Dzięki swojej konstrukcji pompa jest nieawaryjna i bezpieczna w użytkowaniu.
Zapotrzebowanie pompy na energię zależy od wielu czynników,
w tym od czterech najważniejszych, takich jak:
metraż nieruchomości
standard ocieplenia domu
liczba mieszkańców
średnie zużycie energii elektrycznej
Dla poszukiwaczy oszczędności
Twoja energia czerpana ze słońca, Twój ciepły dom, Twoje korzyści płynące z możliwości obniżenia rachunków za ogrzewanie. Pompa ciepła sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę staje się jeszcze bardziej opłacalna, a Ty kontrolujesz budżet.
Dla fanów wielofunkcyjnych rozwiązań
Jedno urządzenie, z którego można korzystać przez cały rok, do zarządzania temperaturą w domu, z pewnością trafi w oczekiwania tych, którzy cenią sobie uniwersalne, minimalistyczne rozwiązania.
Dla maksymalizacji korzyści
Decydując się na pompę ciepła od Partnera Enei, zaczynasz tworzyć Dom Mądrze Po(d)łączony, który pozwala Ci wytwarzać energię i maksymalnie wykorzystywać ją na potrzeby Twojego gospodarstwa domowego. Zwiększasz autokonsumpcję i optymalizujesz rachunki.
Dla jakości i profesjonalnego wsparcia
Wybierasz usługę i urządzenie z oferty naszych doświadczonych Partnerów, więc masz pewność co do profesjonalnej realizacji i najwyższej jakości sprzętu. Pompa ciepła jest dodatkowo indywidualnie dobierana z uwzględnieniem wszystkich czynników, takich jak metraż, bryła domu czy standard ocieplenia.
Możliwość skorzystania z dotacji lub ulg:
Czyste Powietrze, Ulga Termomodernizacyjna, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie
Szczegółowe informacje dotyczące Programu, w tym:
kto może skorzystać z dofinansowania
co obejmuje dofinansowanie
jak złożyć wniosek
kiedy złożyć wniosek
w jakim okresie obowiązuje Program
znajdują się na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl
Szczegółowe informacje dotyczące Programu, w tym:
kto może skorzystać z dofinansowania
co obejmuje dofinansowanie
jak uzyskać ulgę
znajdują się na stronie internetowej: podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/
Szczegółowe informacje dotyczące Programu, w tym:
kto może skorzystać z dofinansowania
co obejmuje dofinansowanie
jak złożyć wniosek
kiedy złożyć wniosek
w jakim okresie obowiązuje Program
znajdują się na stronie internetowej: mojecieplo.gov.pl
Szczegółowe informacje dotyczące Programu, w tym:
kto może skorzystać z dofinansowania
co obejmuje dofinansowanie
jak złożyć wniosek
kiedy złożyć wniosek
w jakim okresie obowiązuje Program
znajdują się na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl/inne-programy/cieple-mieszkanie
Powietrzne pompy ciepła nie wytwarzają energii, lecz czerpią ją z powietrza. W tym celu wykorzystują tzw. czynnik chłodniczy – specjalną substancję, która jest nośnikiem ciepła. Temperatura czynnika chłodniczego jest zawsze niższa od temperatury powietrza, dzięki czemu pompa ciepła może pozyskiwać z niego energię również zimą, gdy temperatura powietrza zewnętrznego jest ujemna.
Po podgrzaniu czynnika chłodniczego energią pozyskaną z powietrza następuje jego odparowanie. Powstała w ten sposób para jest sprężana, co powoduje wzrost temperatury. W tym momencie jest ona już na tyle wysoka, aby mogła zostać wykorzystana do ogrzewania domu lub wody użytkowej. Gorący gaz dalej ulega skropleniu, oddając energię cieplną do domowego systemu grzewczego.
Zdecydowanie tak. Większość dostępnych pomp ciepła przeznaczona jest zarówno do ogrzewania domu, tj. w instalacji c.o., jak też do podgrzewania wody użytkowej, czyli c.w.u.
Powietrzna pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła. Do ogrzewania budynku wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu, udostępnianą przez naturę bez ograniczeń.
Pompa ciepła nie wymaga uciążliwej obsługi, ponieważ działa w pełni automatycznie. Wystarczy, że zostanie odpowiednio skonfigurowana, by sama „dbała” o komfort cieplny w budynku.
Tak, charakteryzuje się czystą pracą – nie wytwarza żadnych spalin i innych zanieczyszczeń. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w czasach, kiedy troska o jakość powietrza, którym oddychamy, powinna być nam szczególnie bliska.
Powietrzna pompa ciepła sprawdzi się zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych domów. Modernizacja systemu grzewczego z jej użyciem może się odbyć bez dewastowania budynku i jego otoczenia. Pompa może zastąpić dotychczasowy kocioł grzewczy lub zostać dołączona do istniejącego systemu, wspomagając jego pracę i obniżając koszty ogrzewania budynku.
Korzystaj z odnawialnego
źródła energii
Nadwyżki energii gromadzone
na Twoje potrzeby
Bliżej, wygodniej i taniej,
gdy ładujesz samochód
Energooszczędne ogrzewanie
pod Twoim dachem